Strony

piątek, 9 marca 2018

Gdybym był... snów ogrodem


gdybym był postacią swoich snów
zdobył serce Twoje i opłakał straty dni minionych
wziąłbym w ręce duszę Twoją objął ogniem który we mnie płonie
lecz nie jestem strumieniem rzeki
płomieniem bez miar tlącym w lesie

tak trwam bez niczego
nie wyrośnięty dąb który ugina się na wietrze
tak upadłem zamiast trwać
wśród wyborów życia mój scenariusz zgiął mnie w pół

gdybym mógł cofnąć czas nie narodziłbym się znów
zabiłbym się w martwej ciszy ciemności
oddał mnie nicości tam jest mój dom
wśród cieni skrył marzyciela twarz

pożółkłem od tych lat niewypowiedzianych słów
i ciszy która jest wśród nas
ile jeszcze zostało mi lat na nędznej roli
marnuję Twój czas i powinnaś odejść nim pociągnę Cię na dno

jutro nie wypowiedziane w pamiętniku
zakręt który urywa wykolejone dni
zabierz mi swoje przyszłe minuty
niech kwitną w innym snów ogrodzie

2018.03.08 

cute-pictures.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz